BRANKO KRGA

 

 
 
Rođen je 18. februara 1945. godine u Daruvaru.

U civilstvu je završio gimnaziju i Filozofski fakultet.

Od vojnih škola završio je Vojnu akademiju Kopnene vojske 1967. godine, Visoku vojno-političku školu 1980. godine i Školu nacionalne odbrane 1986. godine.

U Vojsci je obavljao razne dužnosti. Pored ostalog, bio je dva puta u vojnodiplomatskoj službi u Pragu i Moskvi. Obavljao je dužnost komandanta brigade, načelnika Obaveštaje uprave, od juna 1994. do aprila 1997. godine i od januara 1999. do juna 2001. godine; savetnika ministra odbrane za politiku odbrane i međunarodnu vojnu saradnju, od aprila 1997. do kraja 1998. godine; zamenika načelnika Generalštaba, od juna 2001. do juna 2002. godine; od juna 2002. do janura 2005. godine, nalazio se na dužnosti načelnika Generalštaba. Februara 2005. godine je penzionisan.

U čin general-majora unapređen je 1995. godine, u čin general-potpukovnika 1999. godine, a u čin general-pukovnika 2002. godine.

Nosilac je većeg broja odlikovanja.

Posle penzionisanja predaje na Akademiji za diplomatiju i bezbednost u Beogradu.

Oženjen je i ima jednog sina. 

Verzija za štampu

 

A+ A-

Pretraga

Poslednje vesti

  • 24.12.2018. | Završena Radionica o otvorenim izvorima

    Dirеktоr Vојnооbаvеštајnе аgеnciје brigаdni gеnеrаl Zоrаn Stојkоvić dоdеliо је u pеtаk, 21. dеcеmbrа, sеrtifikаtе pоlаznicimа Rаdiоnicе о upоtrеbi pоdаtаkа

  • 21.12.2018. | Sednica Odbora za kontrolu službi bezbednosti

    Odbor za kontrolu službi bezbednosti, na sednicama zatvorenim za javnost, održanim 21. decembra 2018. godine, razmatrao je i usvojio izveštaje o radu Vojnobezbednosne i Vojnoobaveštajne agencije, za prethodni period.

  • 11.12.2018. | Sаrаdnjа sа Rаdiо-tеlеviziјоm Srbiје

    Pоlаznici Prоgrаmа stručnоg usаvršаvаnjа zа rаd u izаslаnstvimа оdbrаnе, kојi sprоvоdi Vојnооbаvеštајnа аgеnciја, pоsеtili su 5. dеcеmbrа Rаdiо-tеlеviziјu Srbiје.

Važniji linkovi

Pratite nas