Радовић М.Милорад

(1888-1970)


Радовић М.Милорад, див.генерал (Београд, 10. XII 1888 - ? 1970) Питомац 39. кл. Ниже и 25. кл. Више школе ВА. Завршио генералстабну припрему. Говорио француски, руски и енглески.

На дужностима: 27. XII 1913 потврђен на дужности водника у 18.пп. У ратовима 1912 -1913: водник у 8.пп. У рату 1914 -1918: кдир мтр.од. у 23.пп и 1. југословенском пп. После рата: од 7. XI 1925 кдт 3.бн/ll.пп кдт 2.бн/ll.пп; од 22. IV 1929. помоћник кдт-а 37.пп; од 14. V 1931 кдт 52.пп; до 16. III 1934 кдт 1. планинског пп; од 16. III 1934 -16. III 1937 ађутант краља; од 10. III 1936 кдт пп Гарде, поред редовне дужности; од 1937, војни изасланик у Енглеској; од 26.VI до 30. X 1940. помоћник кдт-а Гарде; od 20. XI 1940. кдт Зетске див.обл. У АР на дужности војног изасланика у Лондону. У Лондону 1941. у саставу МВМ и шеф Војног кабинета председника владе генерала Симовића. Стављен у пензију новембра 1941. Остао у емиграцији. Шеф кабинета краља Петра II. Живео у Аустралији и Енглеској где је и умро.

Унапређен у чин: ппоручника 1910; брг.генерала 31. XII 1936; див.генерала 31. XII 1940. Одликован КЗМ IV.

Породичне прилике: од 1919. ожењен гђицом Агнесом, кћерком Џона Финдлеја, поседника из Енглеске. 

Верзија за штампу

 

A+ A-

Претрага

Последње вести

  • 24.12.2018. | Завршена Радионица о отвореним изворима

    Директор Војнообавештајне агенције бригадни генерал Зоран Стојковић доделио је у петак, 21. децембра, сертификате полазницима Радионице о употреби података

  • 21.12.2018. | Седница Одбора за контролу служби безбедности

    Одбор за контролу служби безбедности, на седницама затвореним за јавност, одржаним 21. децембра 2018. године, разматрао је и усвојио извештаје о раду Војнобезбедносне и Војнообавештајне агенције, за претходни период.

  • 11.12.2018. | Сарадња са Радио-телевизијом Србије

    Полазници Програма стручног усавршавања за рад у изасланствима одбране, који спроводи Војнообавештајна агенција, посетили су 5. децембра Радио-телевизију Србије.

Важнији линкови

Пратите нас